Obec Vikýřovice

Jarní výstava květin a aranžování v "Galerii Zámeček"

Poslední květnový týden proběhla v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích tradiční výstava květin a aranžování, kterou pro milovníky květin připravila Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Rapotín

Tato výstava se každoročně koná ve stejném termínu, kdy probíhá na přilehlé ploše i tradiční vikýřovické kácení máje.

Ti, kteří se přišli na naši výstavu podívat, nešetřili slovy chvály. Sortiment květin i aranžmá byl široký, galerii provoněly nejen květy zahrádek, ale i vzácnější květiny, které museli zahrádkáři dokoupit z důvodu nedostatku kvetoucích druhů. V rukách šikovných zahrádkářek se květy proměnily v bohaté kytice a květinové vazby, kterými vyzdobily prostory galerie.

Část výstavy patřila i bylinkám, jejichž léčivé účinky velmi dobře zná paní JanaBurdová.

Ta si připravila nejen pro mladší účastníky soutěž, ve které rozpoznávali bylinky podle vůně, vzhledu nebo chutě.

Naši výstavu velmi vkusně doplnily obrazy místní rodačky paní Ivany Ševčíkové.

Letošní výstava květin jistě patřila mezi ty nejkrásnější dosud pořádané. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na jejím uskutečnění a svůj volný čas obětovali květinové kráse.

Děkujeme také obci Vikýřovice , která nám umožnila využít krásné prostory Galerie Zámeček.

Chceme pokračovat ve zprostředkování krásných zážitků při pořádání dalších výstav pro širokou veřejnost. Tímto srdečně zveme všechny milovníky květin na tradiční letní VÝSTAVU MEČÍKŮ, která proběhne ve dnech 5. – 6. 8. 2023 v Kulturním domě v Rapotíně.

Za ZO ČZS Rapotín - Jana Gőbelová

Datum vložení: 29. 6. 2023 10:08
Datum poslední aktualizace: 29. 6. 2023 10:10

Svoz odpadu