Obec Vikýřovice

Návštěva družební obce Cigel´

V půlce srpna navštívili naši obec zástupci družební obce Cigel´ ze Slovenska

Ve dnech 17. 8. a 18. 8. 2023 navštívili naší obec na pozvání našeho pana starosty Václava Mazánka zástupci z družební obce Cigeľ ze Slovenska. Přijel bývalý pan starosta Ing. Štefan Mjartan, dále pak současný pan starosta Ing. Eduard Krausko a dvě zaměstnankyně obce paní Ing. Lucia Svitková a paní Bc. Zuzana Mjartanová. Po příjezdu se všichni společně s radními naší obce zúčastnili prohlídky  Muzea silnic, kde paní vedoucí muzea Mgr. Alena Turková měla překrásný výklad k jednotlivým vystaveným exponátům. Následovala prohlídka nově vybudovaného „Veřejného prostranství ulice U Kaple“ s vodním prvkem. Dále se pak všichni zúčastnění odebrali na prohlídku MŠ na ulici Ke Splavu a MŠ Zámeček. Účastníci si prohlédli obecní knihovnu, hasičskou zbrojnici a pak pokračovali do Základní školy Vikýřovice, kde po prohlídce školy následovalo krátké občerstvení. Jejich hlavní pozornost zaujala „Protipovodňová opatření na řece Desné“, které hodnotili velice kladně. Při této příležitosti se hosté vyjádřili, že u nich by se takové dílo nepodařilo postavit. Na druhý den se všichni společně s radními zúčastnili exkurze na „Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně“. Průvodcem nám byl přímo pan ředitel elektrárny Ludvík Štrobl, který nás seznámil jak s historií stavby, tak i se všemi problémy, které jsou spojeny s používáním nových zdrojů z fotovoltaických elektráren. Exkurze byla velice zajímavá a poučná. Nový pan starosta Cigeľu byl doslova nadšen tímto vodním dílem. Po exkurzi a následném obědě v restauraci Pod Trámky jsme se s vzácnou návštěvou rozloučili s tím, že příští rok jsme pozváni na návštěvu do obce Cigeľ.

Datum vložení: 24. 8. 2023 11:55
Datum poslední aktualizace: 19. 10. 2023 10:40

Svoz odpadu

Odstávky ČEZ