Vikýřovice - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Svazek obcí údolí Desné - publicita projektu

Svazek obcí údolí Desné - publicita projektu

Program na podporu rozvoje cestovního ruchu a zahraničních vztahů 2023, dotační titul 12_01_04 Podpora rozvoje cestovního ruchu

logoSvazek obcí údolí Desné získal v roce 2023 z rozpočtu Olomouckého kraje investiční dotaci ve výši 188 000 Kč na akci s názvem „Informační tabule SOUD“.

Projekt se realizuje již od začátku roku a bude probíhat do 30. 11. 2023.

Svazek obcí údolí Desné (žadatel), jehož členy jsou obce Vikýřovice, Rapotín, Velké Losiny, Loučná nad Desnou, Sobotín, Rejchartice, Hraběšice, Petrov nad Desnou a Vernířovice, je majitelem Železniční traťi č. 291 Šumperk – Kouty nad Desnou, která je součástí páteřního spojení Nezamyslice - Prostějov - Olomouc - Šumperk a tvoří tak důležitou součást veřejné dopravy v Olomouckém kraji. Význam a využití této trati (zejména pro obyvatele regionu) se ještě výrazně zvýší po dokončení právě probíhající modernizace železničního spojení Olomouc - Šternberk - Uničov - Šumperk. Trať je využívána pro zaměstnanci dojíždějící z našeho údolí za prací a studenty a žáky dojíždějící do škol. Nezanedbatelné je i využití železnice zejména pro spoluobčany, kteří jedou za kulturou, sportem, památkami, turistikou a cykloturistikou.

Pro zkvalitnění informačního systému bychom rádi doplnili Informační cedule. Jedná se osazení 9 ks informačních tabulí SOÚD pro rozvoj cestovního ruchu. Tabule budou vyrobeny ze dřeva, aby zapadaly do rázu podhorské krajiny údolí Desné. Rozměr cedule je 2,5m x 1,5m. Tato bude umístěna na dřevěných podpěrách a zabudována na betonových základech. Cedule jsou rozděleny na 2 poloviny, z nichž na první bude mapa regionu a na druhé polovině odkazy s obrázky na nejvýznačnější místa týkajícího se cestovního ruchu. Např. Zámek Velké Losiny, Papírna Velké Losiny, Kostelík v Maršíkově a Žárové, Rozhledna Na Bukovce v Rapotíně, Sklářské muzeum Rapotín, turistické stezky atd. Všechny cedule budou umístěny na pozemcích v majetku žadatele Svazku obcí údolí Desné - na viditelném místě železničních stanic při výstupu cestujících z vlaků jezdících po trati č. 293 v majetku SOÚD. Účelem je nasměřovat a motivovat turisty, kteří navštěvují obce údolí Desné a podhůří Jeseníků .

Umístění na žst. obcí Vikýřovice p.č. 1899/1, Rapotín p.č. 2853/1 , Velké Losiny p.č. 2722/5, 2724/1 a 2725, Loučná nad Desnou p.č. 852/1 a 1670/1, Petrov nad Desnou p.č. 1458/1 a p.č. 1454.

Cílem projektu je primárně zvýšit atraktivitu vymezeného území, tj. nabídnout alternativu a komplexnost nabídky služeb cestovního ruchu.

Projekt má nadregionální význam, protože turistika a cykloturistika je jeden z nejoblíbenějších letních sportů a nabídnutá místa a trasy jsou významným lákadlem pro řadu zájemců o tento druh sportu. Jeho realizací dojde k navýšení celkové návštěvnosti turistického regionu Jeseníku a mnohdy ke zvýšení počtu opakování návštěv této lokality. Kvalitní a komplexní nabídkou pro turisty a cyklisty dochází současně ke zvýšení konkurenceschopnosti destinace v rámci celé České republiky. Zvyšující se konkurenceschopnost a atraktivita má značný význam také pro celý Olomoucký kraj jakožto celek.

Datum vložení: 8. 12. 2023 8:44
Datum poslední aktualizace: 8. 12. 2023 9:09